IHC Analizi

IHC (Immünohistokimya) boyamaları, dokulardaki hücresel komponentlerin ya da spesifik antijenlerin dağılımını ve lokalizasyonunu görüntüleme ve belirleme için kullanılan boyama çeşitlerinin bütününü ifade etmektedir.

ViraPath Immunohistokimyasal Analiz

1) Nükleer Analiz: İmmunohistokimya yöntemleriyle nükleer boyamalar (INSM-1, ER, PR, Ki67, P53) kullanılarak boyanmış dokularda hücre çekirdeği tespitlerinde ve ilgili sayısal analizlerde; geliştirdiğimiz algoritmalar sayesinde hızlı ve doğru bir şekilde sonuçlar elde edilmektedir. Hücre çekirdekleri boyama yoğunluklarına göre "Zayıf, Orta, Güçlü" olarak derecelendirilirken; boyama ve şekillerine göre de sınıflandırılma yapalabilmektedir.

2) Membran Analizi: ViraPath'in bu modülü ile İmmunohistokimya yöntemi ile membran biyomarkerlar (HER2, PDL-1) kullanılarak boyanmış dokularda "Negatif/Pozitif" hücre tespiti ve sayısal analizler imkanları sağlanmaktadır. Tamamlanmış ve tamamlanmamış (Complete, Incomplete) membran boyamasına göre skorlama yapılmaktadır.

ViraPath'in kullanım videolarını görmek için Buraya tıklayınız.

Partnerlerimiz

Virasoft, önemli teknoloji firmalarının gücünu arkasına almakta ve saygın üniversite hastanelerindeki uzman pataloglar tarafından desteklenmektedir.