Takımımız

Gökhan Hatipoğlu

Founder

Chief Executive Officer

YTÜ Biyomühendislik lisans mezunudur. 2015 yılında tgsd desteği ile Virasoft yazılım firmasını kurmuştur. Firmasını ilerletmek ve büyütmek için sektörün ileri gelen kilit yöneticileri ile birlikte İTÜ Mba programını tamamlamıştır. Bir yandan firmasını, akademik çalışmalarla ilerletmeye çalışırken diğer yandan yüksek lisansını İTÜ polimer bilimleri (polymer science) dalında yüksek başarı ile tamamlamıştır. Edindiği yüksek bilgi birikimi ve deneyimlerle TÜBİTAK 1512 - Klinik Gereksinimleri karşılamak için Nicel Patoloji Ve Telepatoloji Sistemi projesi ile Tübitak tarafından desteklenmiştir. Bununla beraber KOSGEB Ar-Ge İnovasyon desteği almış olup Virasoft firmasını daha da ileriye taşımıştır. Big bang2016 ve 2017 yıllarında 1500 kişi arasından ilk 3 e girip ülkemizin çok önemli yatırımcılarından destek alarak start up olan Virasoft firmasını gelişen firma seviyesine ulaştırmıştır. Virasoft ailemizde CEO pozisyonunda görev ve çalışmalarına devam etmektedir.

Samet Ayaltı

Co-Founder

Chief Technology Officer

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği lisans mezunudur. Lisansa devam ederken bir yandan İdea Teknolojide test mühendisliği pozisyonunda aktif olarak sektöre adım atmış oldu. "Engelsiz klavye" adlı projesi ile Yıldızlı projeler 1.liğini elde etmiştir. 2015 yılında kurulan Virasoft şirketimizin kurucu ortağıdır. Çalışmalarını Virasoft ailesi ile birlikte yürütürken diğer yandan MSU yazılım ve danışmanlık şirketinde tam donanımlı yazılım uzmanı (full stack developer) pozisyonun da crm uygulamaları geliştirme ve yönetimi konusunda deneyim kazanmıştır. Edindiği bilgi birikimi ve deneyimi Virasoft ailesine aktarmak için 2017 sonrası aktif bir şekilde ailemizde CTO olarak görev ve çalışmalarını sürdürmektedir.

Salar Razavi

Team Leader

Senior Computer Vision Developer

Lisansı Tebriz Üniversitesinde, Yüksek lisansını Sahand Teknik Üniversitesinde Telekominikasyon Mühendisliği bölümünde tamamlamıştır. Doktora eğitimine ise İTÜ’de Telekominikasyon Mühendisliği dalında devam etmektedir. Görüntü işleme departmanımızın takım lideri olup ekibi ile yerel ve uluslararası akademik platformlarda pek çok makalemizin yayınlanmasını sağlamıştır. 2016 yılında beri makine öğrenmesi, derin öğrenme görüntü işleme takım liderliği pozisyonunda çalışmalarını sürdürmektedir.

Yakup Budancamanak

Team Leader

Senior Application Developer

Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünü tamamlamıştır. Cardtek firmasında yazılım uzmanı pozisyonunda çalıştıktan sonra, Başar Bilişim Teknolojilerinde senior yazılım uzmanı seviyesine yükselmiştir. Maksan Proje firmasında ise senior yazılım uzmanı olarak deneyimini zenginleştirmiştir. Uzun yıllar sektörde çalışmanın verdiği bilgi birikimi ve deneyimleriyle 2017 yılında ailemize katılmış olup çalışmalarını Aplikasyon Takım liderliği pozisyonunda olup mobil, masaüstü ve web geliştirme alanlarında çalışmalarını sürdürmektedir.

Özgür Teke

Key Account Manager

Ege üniversitesi Biyoloji bölümünü tamamladıktan sonra yüksek lisansını Ege Üniversitesi Moleküler Hücre Biyolojisi alanında tamamlamıştır. Askerlik hizmetinden sonra Quintiles, Roche İlaç ve İlkogen Argem’de gibi yetkin yerlerde klinik araştırmalar uzmanı, kıdemli klinik araştırmalar uzmanı ve onkoloji klinik araştırmalar ülke sorumlusu olarak çalışmıştır. Uzun yılların verdiği birikim ve deneyimleri ile birlikte 2018 yılında ailemize katılmış olup çalışmalarını kilit müşteriler yöneticisi (Key Account Manager) pozisyonunda sürdürmektedir.

Enes Burak Taşan

Financial Affairs Specialist

İTÜ İşletme mühendisliği bölümünü tamamlamıştır. Kale grupta deneyim kazandıktan sonra 2017 yılında Virasoft ailemize katılmıştır. İlk önce İş geliştirme pozisyonunda çalışarak firmamıza kattığı deneyimlerden sonra Mali İşler Uzmanı olarak çalışmalarını sürdürmektedir.

Dilara Bozkır

Chief Operating Officer

İTÜ Tekstil Mühendisliği lisans mezunudur. İTÜ MBA Eğitimini tamamladıktan sonra, Inditex, Galatea Sourcing, Mothouse, PANÇO gibi kurumsal firmalarda deneyim kazanmış olup ailemize 2017 yılında katılmıştır. Çalışmalarını COO olarak devam ettirmektedir.

Ekrem Cihad Çetin

Software Specialist

İTÜ Bilgisayar Mühendisliği lisans programından mezun olduktan sonra Yüksek lisans programınıda Bilgisayar Mühendisliği dalından devam ettirmektedir. Tübitak Marmara Teknopark Uluslararası Metroloji Enstitüsü ve Havelsan firmalarında deneyim kazandıktan sonra 2016 yılında ailemize katılmış olup çalışmalarını masaüstü web geliştirme makine öğrenmesi, derin öğrenme alanlarında sürdürmektedir.

Alperen Babagil

Mobile Software Developer

İTÜ Bilgisayar mühendisliğinden mezun olmuştur. İnnova Bilişim, Veripark gibi firmalardan deneyim kazandıktan sonra 2016 yılından beri Mobil uygulama geliştirme departmanımızda çalışmalarını sürdürmektedir.

Esma Göktekin Örnek

IOS Developer

Northeastern Üniversitesi Kimya mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. MIT’de yardımcı araştırmacı olarak çalıştıktan sonra, kurucusu olduğu Hitchhike IVS adlı şirkette, Primoko INC ve Proaegean Innovation firmalarında IOS geliştirmeleri yapmış olup 2017 yılında ailemize katılmıştır. Çalışmalarını IOS geliştirme departmanında devam ettirmektedir.

Fariba Khameneh

Computer Vision Specialist

Azerbaycan Üniversitesi Bilgi Teknolojileri bölümünden mezun olmuştur. Bilgisayar Bilimlerinde yüksek lisans eğitimine devam etmektedir. Perdis isimli firmada web geliştirme görevinde bulunduktan sonra 2017 yılında bünyemizde görev almaya başlamıştır.

Sercan Çayır

Computer Vision Specialist

Bilkent üniversitesi Bilgisayar Bilimleri lisans derecesini tamamladıktan sonra TOBB Ekonomi ve Teknoloji üniversitesinde Elektrik Elektronik Mühendisliği yüksek lisans öğrenimini sürdürmektedir. Mavilab Medikal Yazılım firmasında deneyim kazandıktan sonra 2017 yılında Virasoft ailesine katılmış olup Görüntü işleme uzmanı olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Şükrü Burak Çetin

Computer Vision Specialist

İstanbul Kültür Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Daha sonra Omerd Business Solutions adlı firmada Microsoft CRM Developer olarak çalışıp deneyim kazandıktan sonra 2016 yılından beri firmamızda Görüntü İşleme uzmanı olarak çalışmalarını devam ettirmektedir.

Gülşah Özsoy

R&D Engineer

YTÜ biyomühendislik lisans bölümünü tamamlamıştır. İÜ Aziz Sancar Deneysel Tıp Araştırma Enstitüsü immunoloji anabilim dalında ve Standart Profil Otomotiv A.Ş de deneyim kazandıktan sonra 2017 yılında aramıza katılmış olup çalışmalarını AR-GE departmanımızda devam ettirmektedir.

Çisem Yazıcı

R&D Engineer

YTÜ biyomühendislik lisans bölümünü tamamladıktan sonra Yüksek lisansını aynı bölümden devam ettirmektedir. Alvimedica ve Çapa Tıp Fakültesi Tıbbi Biyoloji anabilim dalında deneyim kazandıktan sonra ailemize 2017 yılında katılmış olup çalışmalarını AR-GE departmanımızda devam ettirmektedir.

Safa Kurt

Design Specialist

Test Engineer

İstanbul Aydın Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı (İngilizce) bölümünü bitirdikten sonra 2. üniversite olarak Anadolu Üniversitesi'nde Yönetim Bilişim Sistemleri bölümünde öğrenimi devam etmektedir. OXXO’da IT departmanında çalışıp deneyim kazandıktan sonra 2016 yılında Virasoft ailesine katılmış olup test mühendisi olarak çalışmalarına devam etmektedir.

Taner Öztürk

Financial Affairs Assistant

İstanbul Üniversitesi Matematik Bölümünü bitirdikten sonra yüksek lisansını İstanbul Bilgi Üniversitesi Sayısal Finans (İngilizce) bölümünde tamamlamıştır. 2017 yılından itibaren Virasoft ailesine katılmış olup çalışmalarını Mali İşler Sorumlu Yardımcısı olarak devam etmektedir.

Partnerlerimiz

Virasoft, önemli teknoloji firmalarının gücünu arkasına almakta ve saygın üniversite hastanelerindeki uzman pataloglar tarafından desteklenmektedir.